Ігрові механіки

Переважно стосується Java edition

Голод

Механіка голоду є важливою частиною виживання гравця. Вона визначає, наскільки ефективно твій персонаж може діяти (плисти, бігти чи відновлювати здоров’я).

Смуга голоду відображається як десять іконок м'яса, які знаходяться поруч зі смугою здоров'я над хотбаром. Кожна іконка складається з двох одиниць голоду, і, відповідно, вся смуга містить 20 одиниць. Смуга голоду зменшується, коли гравець виконує різні дії, такі як біг, плавання, копання, заподіювання шкоди, стрибки тощо.

Якщо смуга голоду повністю заповнена (20 одиниць), гравець поступово відновлює здоров'я. Якщо голод падає нижче 17 одиниць, здоров’я не відновлюється. Персонаж вже не може бігти або плисти коли має 6 або менше одиниць голоду. Якщо смуга голоду падає до нуля, гравець починає отримувати одну шкоду кожні чотири секунди.

На легкій складності гравець перестає отримувати шкоду від голоду, коли здоров’я опускається до 10 одиниць (5 сердець). На звичайній складності голод залишить гравцю 1 одиницю здоров’я, а на складній складності гравець буде отримувати шкоду доки не поїсть або ж помре. До речі, броня та ефект поглинання не зменшують шкоду від голоду.

У творчому режимі смуга голоду прихована та не використовується.

Їжа – головний спосіб відновлення голоду. У грі існує безліч видів їжі: від овочів та м'яса до борщу. Кожен вид їжі відновлює різну кількість одиниць голоду та насичення.

Такти або тіки

Такт - це одиниця часу у майнкрафт, на якій засновані всі ігрові механіки. По суті, являє собою паузу між оновленнями ігрового світу. Світ оновлюється двадцять разів на секунду. Тобто, один такт (або, з англійської, тік) становить 0.05 секунди. Одна ігрова доба триває 24 тисячі тактів, або ж 20 хвилин.

Кожен раз коли оновлюється гра щось змінюється. Наприклад, виростає тростина, відновлюється здоров’я, втрачається голод або з’являється скелет. Єдине, що не залежить від тактів - це промальовування чанків. Промальовка відбувається окремо, щоб зменшити підвисання у грі.

Оновлення блоків

Всім відомо, що світ у майнкрафт поділений на чанки - області 16 на 16 блоків. Ввімкнути відображення чанків можна сполучення клавіш F3 + G. Проте мало хто знає про те, що чанк ділиться на 24 секції по 16 блоків висотою.

Вище згадувалося, що кожен такт щось відбувається і може, наприклад, вирости тростина. Так от, кожен такт в певних секціях кожного чанку випадковим чином вибирається три блоки стан яких оновлюється. Тобто, тростина виростає, грядка висихає, вогонь затухає тощо. Варто зазначити, що це оновлення стосується лише шістнадцяти секцій (16×16×16 блоків), які знаходяться на висоті від 0 до 255.

Також кількість чанків, у яких блоки будуть оновлюватися, залежить від промальовки. Зазвичай такти впливають на блоки в радіусі 7-8 чанків від гравця. Проте якщо промальовка менше 8 чанків, то ця область зменшується.

Пам'ятаєш, що за один такт в певних секціях чанку вибирається три блоки стан яких оновлюється? Так от, якщо ти граєш у творчому режимі гри й тобі не вистачає цих трьох блоків, то ти можеш змінити це значення командою.

/gamerule randomTickSpeed _

* на місці нижнього підкреслення вкажи кількість блоків, які оновлюються. За замовчуванням це три.

Селяни та торгівля

Торгівля є дуже важливою механікою, яка дозволяє гравцям обмінювати різні предмети з мешканцями селищ (селянами). Механіка настільки потужна, що бере верх над більшістю інших. Була додана у версії 1.3.1.

Смарагди

Смарагди є основною валютою для торгівлі з селянами й окрім цього майже безкорисні. Смарагди можна здобути продаючи певні ресурси селянам, або видобути декілька у біомах гір. Далі у тих же селян можна придбати зачаровані книги, їжу, інструменти або навіть кераміку.

Селяни

Я б виділив два види селян: звичайних та безробітних. Безробітні майже безкорисні, але все ще можуть використовуватися для продовження роду. Звичайний селянин, коли виросте, зможе отримати професію, коли підійде до блока професії. У грі існує тринадцять професій. Найкорисніші це, явно, бібліотекар та лучник. Товари селян відрізняються, залежно від їх професії.

Селяни мають кілька рівнів професій: новачок, підмайстер, майстер, експерт і професіонал. На першому рівні новачок має лише дві пропозиції із кожним наступним рівнем буде додаватися ще по дві пропозиції. Для підвищення рівня професії гравцю доведеться провести чимало ділових угод з селянином.

Знижки

Якщо часто торгуєш з певним селянином, він може дати тобі тимчасову знижку на певний товар. Також після перемоги над розбійниками під час рейду, селяни будуть давати тобі знижку, допоки ефект героя селища не зникне.

А якщо потрібна довічна знижка варто вилікувати зомбі-селянина. Таких не часто зустрінеш, але один точно буде в підвалі іглу. На складній складності зомбі зі 100% шансом перетворить селянина на зомбі версію, коли захоче вбити. Зазвичай, якщо гравцю треба багато тих же зачарованих книг, він сам заразить і сам вилікує селянина, щоб отримати великі знижки. Селян можна виліковувати п’ять разів і кожен раз ціни будуть все нижчі, доки не дійдуть до мінімуму.

Генерація Фортеці Незеру

Чи знаєш ти, як швидко знайти фортецю? Що ж, найкращим методом є використання кругової діаграми, яку використовують більшість спідраннерів, але це дуже складно для більшості гравців. Бачиш, генерація фортець насправді базується на сітці чанків. Гра розділяє світ на регіони, в яких може генеруватися фортеця або бастіон. Ці регіони знаходяться на відстані близько 500 блоків один від одного. Коротше кажучи, якщо ти знайшов бастіон, пройди 500 блоків, щоб з великою ймовірністю знайти фортецю.

Порівнявши декілька випадкових світів, можна побачити, що фортеці найчастіше зустрічаються в північно-східному напрямку від нульових координат. Тож, коли заходиш в Незер, найкраще бігти на північний схід, на плюс по осі x й на мінус осі z, і ти, швидше за все, наштовхнешся на фортецю.

Причина цьому явищу невідома і, ймовірно, пов’язана або з помилкою або з певними особливостями генерації в коді гри. Хай там як, але це працює приблизно з 80% світів.

Джерело